ششمین جشنواره «بهارنارنج» در لنگرود برگزار می شود + نامه فیلمبرداران به رئیس‌جمهور درباره جعفر پناهی – عکس

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لنگرود گفت: به میمنت نیمه شعبان، ششمین جشنواره “بهارنارنج” در این شهرستان برگزار می شود

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لنگرود گفت: به میمنت نیمه شعبان، ششمین جشنواره “بهارنارنج” در این شهرستان برگزار می شود.

سمیه میربلوکی مسئول میراث فرهنگی شهرستان لنگرود در تشریح این خبر گفت: شمشمین جشنواره “بهارنارنج” عصر روز پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت مصادف با نیمه شعبان در کارخانه چای شهدای کومله شهرستان لنگرود برگزار می شود.

میربلوکی هدف از برگزاری این جشنواره را بیان خواص دارویی بهار نارنج، حفظ و احیای آئین های بومی خواند و افزود: افزایش جذب گردشگر و معرفی ظرفیت های استان گیلان از دیگر اهداف جشنواره مذکور است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « میراث آریا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

اجرای بازی های بومی محلی، نمایش آیینی، اجرای موسیقی سنتی، نقاشی کودکان و برپایی غرفه های صنایع دستی از جمله برنامه های پیش بینی شده در این جشنواره است.

——————-

خبرآنلاین: انجمن فلیمبرداران سینمای ایران طی نامه‌ای سرگشاده به رئیس‌جمهور خواستار حضور جعفر پناهی در جشنواره فیلم کن شدند
 متن نامه سرگشاده انجمن فیلمبرداران سینمای ایران خطاب به حسن روحانی، رئیس جمهور که در آن خواستار فراهم شدن شرایط حضور جعفر پناهی در جشنواره فیلم کن شده‌اند به این شرح است:

خبرآنلاین: انجمن فلیمبرداران سینمای ایران طی نامه‌ای سرگشاده به رئیس‌جمهور خواستار حضور جعفر پناهی در جشنواره فیلم کن شدند.

با سلام

فیلمی از سینمای ایران به کارگردانی آقای جعفر پناهی در بخش مسابقه جشنواره جهانی کن پذیرفته شده و به نمایش درخواهد آمد. از آن جا که وجود ایشان در این جشنواره از جمیع جهات به نفع فضای فرهنگی ما خواهد بود، تقاضا می‌کنیم تا شرایطی فراهم شود که آقای پناهی امکان حضور در آن جشنواره را پیدا کنند.

انجمن فیلمبرداران سینما»

«ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

با احترام

جناب آقای دکتر روحانی

پیش از این انجمن کارگردانان، فیلمنامه‌نویسان و تهیه‌کنندگان سینما طی سه نامه جداگانه تقاضای مشترکی را مانند انجمن فیلمبرداران مطرح کرده بودند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *