تاثیر ممنوعیت پروازی مدیترانه بر کشورهای منطقه – عکس

در حال حاضر سواحل شرقی مدیترانه محدودیت پروازی ایجاد شده است از این رو اتحادیه اروپا اعلام کرد که به دلیل تحرکات نظامی عبور از این فضا ممنوع شده است اما اینکه بگوییم از این پس ترافیک پروازها به سمت آسمان عراق کشیده خواهد شد باید بگویم که اینگونه نخواهد بود
او با بیان اینکه فضای سوریه از مدت ها قبل به دلیل ناامن بودن بسته بوده و هواپیماها از فضای اسمان ترکیه عبور می کردند، گفت: در اتفاقی که روز گذشته در سوریه رخ داد یک بخشی از دریای مدیترانه که در شمال این کشور است باعث شده تا پروازها از کمی بالاتر از این منطقه دور بزنند و در همین راستا هیچ افزایش پروازی ایجاد نشده است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « تین نیوز » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

پس از تهدیدات نظامی آمریکا علیه سوریه، سازمان هواپیمایی اروپا در بیانیه ای نسبت به پرواز هواپیما های غیرنظامی طی مدت ۷۲ ساعت آینده بر فراز سواحل شرقی مدیترانه و سوریه هشدار داد.

در حال حاضر پروازها از روی سواحل شمالی سوریه دور خواهند زد و مرز هوایی بین این منطقه و عراق وجود نخواهد داشت که پروازها به سمت عراق بروند، چرا که اگر قصد داشته باشند از خاک عراق عبور کنند حدود 40 تا 45 دقیقه پروازها دورتر خواهند شد.

در حال حاضر سواحل شرقی مدیترانه محدودیت پروازی ایجاد شده است از این رو اتحادیه اروپا اعلام کرد که به دلیل تحرکات نظامی عبور از این فضا ممنوع شده است اما اینکه بگوییم از این پس ترافیک پروازها به سمت آسمان عراق کشیده خواهد شد باید بگویم که اینگونه نخواهد بود.

یک کارشناس صنعت هوایی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا پس از محدودیت پروازی پروازها به آسمان عراق سوق داده خواهد شد؟ عنوان کرد: در حال حاضر سواحل شرقی مدیترانه محدودیت پروازی ایجاد شده است از این رو اتحادیه اروپا اعلام کرد که به دلیل تحرکات نظامی عبور از این فضا ممنوع شده است اما اینکه بگوییم از این پس ترافیک پروازها به سمت آسمان عراق کشیده خواهد شد باید بگویم که اینگونه نخواهد بود.

این مدیر سابق شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با بیان اینکه محدودیت پروازی در سوریه هیچ تاثیری به روی افزایش ترافیک عراق نداشته است، بیان کرد: منطقه ممنوعه هیچ مرز هوایی با کشور عراق ندارد که بخواهد مسیر عراق را انتخاب کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *